Zámecká galerie

Impresionismus

Zámecká galerie

Vernisáž proběhne 6. 4. v 16:00 hodin.

Samotný název výstavy IMPRESIONISMUS napovídá, že se návštěvníci mohou těšit na převážně impresionistická díla plná pohody a letního slunce.

Objevují se zde základní témata autorčiny tvorby: dětství jako symbol nevinnosti a mateřství symbolizující lásku a ochranu. Důležité je propojení s přírodou, které v dnešní společnosti tolik chybí.

Dalším celkem jsou díla zaměřené na ženu, zachycující její jemnost a krásu.

Autorka se ve svých obrazech nebojí vytváření struktury za pomoci špachtle, modelovací pasty i netradičních materiálů.

Z výstavy si odnesete radost a pohlazení po duši.

 

Životopis Karolíny Borecké

Motto: Maluji lidské duše.

Karolína Borecká, česká impresionistická malířka a také loutkářka je zaměřena zejména na figurální tvorbu. Člověk a jeho nitro pro ni zůstává dominantním tématem, ale stejně tak je pro ni důležitá atmosféra díla a prostředí, do něhož je postava zasazena. Díla posledních let vycházejí z impresionismu. Přívětivé krajiny střídá experimentální tvorba, která umožňuje rozšíření malby o nové inovativní prvky a 3D efekty.
Sama autorka o sobě říká: „Tvorba pro mne byla přirozeností již od dětství, nicméně malbu jsem začala intenzivně studovat před 15 lety. Absolvovala jsem řadu různých kurzů, nejvíce mne však ovlivnil kurz figurální malby, kde jsem objevila svoji vášeň pro figurální tvorbu a dále sochařský kurz na Poštovce, kde vznikla moje pozdější potřeba vyjadřovat se trojrozměrně.“
Ústředním tématem je člověk a jeho emoce, nálady, proměny a interakce s prostředím.
Karolína Borecká je také zručnou loutkářkou. Za poslední 3 roky vymodelovala mnoho pohádkových postaviček s osobitým charakterem. Její loutky mohou být vhodným bytovým doplňkem i prostředkem k rozvíjení dětské fantazie. Několik loutek pomáhá uzdravit dlouhodobě hospitalizované děti ve spolupráci s charitativní organizací Loutky v nemocnici.