Zámecká galerie

Fotografie/noviny

Zámecká galerie

Vernisáž 3. 2. v 16:00 hodin.

 

Autorská výstava Jiřího Egermaiera k jeho životnímu jubileu. Těšit se můžete na průřez celkové tvorby. Vystaveny budou autorovy reportážní fotografie, jeho foto příspěvky do novin (výstřižky z novin), fotoaparáty na kterých fotil a kniha, kterou vydal.

 

Vstupné dobrovolné.
Otevřeno: úterý – pátek 13:00 – 16:00, sobota 9:00 – 12:00 a svátky 13:00 -16:00 hod.

 

O autorovi – Jiří Egermaier

Ve Strakonicích působí již 30 let, ale jeho fotografická dráha začala již v dětství, v Českých Budějovicích, kdy tatínek fotografoval fotoaparátem na skleněné desky 6x9, které si sám vyvolával a poté přímým kontaktem ve fotokomoře, kopíroval. Ovlivněn tatínkem, si první svůj fotoaparát pořídil na formát negativu 6x6, abych mohl také kopírovat. Později si pořídil zvětšovací přístroj na svitkové filmy, který byl univerzální pro všechny rozměry negativů.

Když přišel do Strakonic v roce 1986 měl již fotoaparát Flexaret a záhy začal navštěvovat místní fotoklub. Nejprve jako pozorovatel, později se snažil svými fotografiemi o rozměrech 30x40 cm uspět v různých soutěžích na dané téma.

Po roce 1989 zjistil, že jeho doména je reportážní fotografie a začal dávat své fotografie do místního tisku. V roce 2001 vystavoval novinové fotografie na Městském úřadu Strakonice a v Galerii pod Schody.

"Každý člověk pokud má nějakého tvůrčího ducha, a to třeba i různí sběratelé, by měli v seniorském věku zvažovat předání svých relikvií, kde by mohli sloužit všem. Já jsem se rozhodl donést všechny své fotografie a další dokumenty do muzea, to doporučuji všem sběratelům." říká fotograf nyní.

Mezi jeho další aktivity můžeme zahrnout i spisovatelství a kameru. "Od roku 1999 do roku 2004, jsem objížděl velké knihovny a archivy, abych mohl vydat knihu o svém předkovi akademickém malíři, Josefu Bosáčkovi. Fotografie v knize jsou, až na jednu, všechny moje. V současné době se snažím oživit svými fotografiemi Naše Noviny vydávané ČZ-Strakonice. Dále jsem od roku 1999 chodil s videokamerou na různé vernisáže, koncerty a další kulturní akce a videozáznamy dával do Muzea Středního Pootaví, kam jsem donesl 150 DVD a CD. Člověk něco musí dělat."