Pro média

Muzikál Paganini na strakonickém hradě

11. září si pan Milan Šebelík připravil pro širokou veřejnost muzikálové představení Paganini, které uvede od 20:30 h na II. nádvoří strakonického hradu.

Muzikal Paganini vznikl již v roce 1997, ovšem k jeho realizaci došlo až nyní.

Hlavním námětem je život houslového virtuosa a to, jak je důležitá láska a dobro pro život umělce a ostatně i pro život každého z nás. Nicolo se zamiluje do víly Claire, která chce, aby se dal přes svůj prostopášný život na stranu dobra. Paganini se nechá přes všechny rady zlákat satanem na stranu zla a soupeří s ním o duši ve hře na housle, v které prohrává. Lidé jej vyhání z města, protože se spolčil s tím nejhorším zlem. Ocitá se v podsvětí, ale jeho láska Claire, která při něm stojí po celý život, mu pomáhá překlenout všechny útrapy a nástrahy světa. Nakonec jej satan propouští zpět na zemi a on se shledává se svými známými. Je však již stár a pomalu umírá. Před smrtí naposledy potkává Claire.

Paganini umírá v kruhu nejbližších a chudý. Lidé ovšem nezapomněli na jeho prohřešek a pohřbívají ho do společného hrobu pro chudé. Do řádného hrobu byl pohřben až 36 let po smrti. Jeho genialita a způsob života mu byla jeho osudem.

Obsazení:

Paganini – František Batoš

ďábel – Milan Šebelík

matka – Michaela Kubásková

Claire – Barbora Hájková

Touha – Ilona Mrázová

Bolest – Markéta Šebelíková

vypravěč – Martin Vrba

lidé z města – Ester Šebelíková, Anna Rysulová, Markéta Kunešová, Martin Šarovec

taneční skupina RM Dance a taneční skupina Eqet

 

Předprodej vstupenek v CK CIAO 180 Kč. Na místě 200 Kč.

 

Pořadatel:

Milan Šebelík

paganinimuzikal@seznam.cz

+420 731 776 476

Strakonice 3. září 2014

 

 

Přílohy

29_-_paganini.doc (112 KB)
29_-_paganini.pdf (95 KB)