Muzeum

Helena Šandová

Obrazy Heleny Šandové v černé kuchyni.

 

14. 7. - 29. 8.

Černá kuchyně strakonického hradu.

Otevírací doba: po-ne a svátky, 9:00-11:30 a 12:00-17:00 h

Vstupné 20/10 Kč, Spolek přátel muzea zdarma

 

Vernisáž 13. 7. od 17 h

 

O mně

Pocházím z Chýnova u Tábora. Po ukončení studia na táborském gymnáziu jsem přešla do Prahy, kde jsem absolvovala obor geodézie a kartografie na stavební fakultě ČVUT a kde také od té doby žiji. Celý profesní život jsem se věnovala oboru se zaměřením na katastr nemovitostí. Pouze v 80. letech jsem se krátce věnovala malbě na porcelán. Kreslení mne vždy bavilo a proto jsem se rozhodla splnit si svůj sen a začala jsem studovat kresbu a malířské techniky pod vedením malířky paní Evy Wernerové – Malkovské. Protože ráda zkouším něco nového, začala jsem se poslední dobou věnovat i kresbě a malbě portrétů. Absolvovala jsem několik kurzů, mimo jiné i kurz klasické olejomalby u malíře Monti Kubrika.

Moje práce jsou nejen realistické obrázky jako květiny, zátiší, krajiny, staré stavby, kapličky a zákoutí, ale i abstraktní náladové obrázky. Motivy mých obrázků často pocházejí z jižních Čech, kam stále ráda jezdím.

Pro své obrázky používám techniky:

Lingrusta – kombinovaná technika + olej

Enkaustika – vosk + olej, rozpuštění horkým vzduchem

Kresba pastelem na velurový papír

Monotyp – malba olejem na sklo, otisk na papírKlasická malba olejem na plátno

Perokresba

 

Kromě malování také ráda fotografuji a pomocí počítačových technologií vytvářím fotoobrazy, které jsou vytištěné na plátně. 

Helena

 

Pozn. Uskutečnění výstavy a samotný program může být ovlivněn aktuálním vývojem pandemie Covid-19.