Obrazy Josef Synek a Lubomír Pešek

Obrazy Josefa Synka a Lubomíra Peška v černé kuchyni.

8. 7. - 31. 8.

černá kuchyně strakonického hradu

vstupné: 20/10 Kč

vernisáž 7. 7., 17 hodin

Josef Synek

Josef Synek se narodil 13. 3. 1944 v Blatné, kde žije a pracuje. Jako vyučený automechanik absolvoval soukromá studia malby u malířů Václava Boukala a Milana Peterky. Je členem Asociace jihočeských výtvarníků.

Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje malbě, kresbě, grafice a kovové plastice. Je zastoupen v soukromých a státních sbírkách jak doma, tak i v zahraničí: muzea – České Budějovice, Blatná, Strakonice a galerie – Ostrava, Vysoké Mýto, Vodňany.

Za svoji tvorbu získal řadu ocenění, např. AMO 79 Šumperk, Bienále kresby Liberec 1984, Intersalon 2000 České Budějovice a Junge Kunst 2000 Pasau.

Zúčastnil se nespočtu Kolektivních výstav a uspořádal řadu samostatných výstav doma i v zahraničí, v Česku, Rakousku, Německu, Itálii, Irsku, Norsku, Slovensku, Francii, Polsku atd.

Lubomír Pešek

Lubomír Pešek se narodil 6. 5. 1952 v Příbrami. Studoval v letech 1979 - 1985 v ateliéru akademického sochaře a malíře Ivana Lošáka (v Příbrami). Byl 12 let členem S. V. U. Mánes a založil uměleckou společnost ORBIS PICTUS: EUROPA, které je předsedou. Pro tuto společnost získal záštitu Senátu ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Úřadu vlády ČR a EU. Je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách v České republice, Slovensku, Holandsku, Německu, Rakousku a Rusku.

Od roku 1984 do roku 2004 uspořádal více jak 50 samostatných výstav a přes 20 výstav společných. Vystavoval několikanásobně v 17 státech Evropy. K jeho výstavám bylo vydáno sedm katalogů a dvanáct katalogů kolektivních.

Zabývá se obnovou interiérů kaplí, restaurováním obrazů, plastik a opravami dekorativním štuků.

Žije a pracuje v Sedlici u Blatné.

Webové stránky autora.