Mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Hoslovice 36
387 19 Čestice

Tel.: +420 731 907 308
Email: mlyn (zavináč) muzeum-st.cz

 

Otevírací doba

Duben, květen, září, říjen:
Pondělí: zavřeno
Úterý – neděle: 9:00 - 16:00

Červen – srpen:
Denně: 9:00 - 17:00

Státní svátky:
Otevřeno dle otevírací doby příslušného měsícePoslední návštěvníci budou vpuštěni do expozic 30 minut před koncem otevírací doby.

 

 

Kde nás najdete

Vodní mlýn leží 17 km od Strakonic v obci Hoslovice

Od Plzně

Z Plzně doporučujeme trasu na Nepomuk, Horažďovice a Střelské Hoštice, kde zahnete vpravo na silnici II. třídy 172 do obcí Volenice a Tažovice. V Tažovicích opět doprava na Zvotoky a Hoslovice.

Od Prahy

Po příjezdu do města Strakonice jeďte stále rovně směr Volyně/Vimperk. Po výjezdu z města Strakonice a průjezdu obcí Strunkovice nad Volyňkou zahněte vpravo přes malý most (silnice II. třídy 170) do obce Němětice. Dále pak do Nihošovic a rovně po kruhovém objezdu směr Němčice (druhý výjezd) a pak vlevo na Hoslovice.

Od Českých Budějovic

Po příjezdu do města Strakonice stále rovně po silnici I. třídy Podsrpenská ke kruhovému objezdu, kde vlevo druhým výjezdem směr Volyně/Vimperk. Po výjezdu z města Strakonice a průjezdu obcí Strunkovice nad Volyňkou zahněte vpravo přes malý most (silnice II. třídy 170) do obce Němětice. Dále pak do Nihošovic a rovně po kruhovém objezdu (druhý výjezd) směr Němčice a pak vlevo na Hoslovice.

Od Volyně

Z Volyně se do Hoslovic nejrychleji dostanete přes Doubravici u Volyně, za ní vpravo na Střídku a Němčice, kde zahnete vlevo na obec Hoslovice.

Od Vimperka

Z Vimperka doporučujeme směr Zdíkov a Vacov. Ve Vacově vlevo na obec Vrbice, za ní vpravo směr Zálesí, Kváskovice a Hoslovice.

 

Do Hoslovic na kole

Ze Strakonic (17 km)

Od strakonického hradu se vydejte po cyklotrase 1068 směrem na Mutěnice, Sousedovice, Kraselov, Škrobočov a Hodějov. Poté vpravo do Hoslovic.

Z Volyně (12 km)

Od volyňské tvrze jeďte po cyklotrase číslo 121 směr Doubravice u Volyně a Střídka. V Němčicích doleva na Hoslovice.

Z Vimperka (31 km)

Od autobusového nádraží jeďte po cyklotrase 1229 směr Hrabice, Cejsice a Račov. Zde se dejte doprava na Putkov po cyklotrase 1227 do obce Žár, kde uhnete doleva na cyklotrasu 1226 směr Nespice, Čábuze a Benešova Hora. V Benešově Hoře zahněte doprava na cyklotrasu 1228 do Rohanova. Zde opět doprava po cyklotrase 1071 směr Vacov. Ve Vacově vlevo po cyklotrase 1068 do Vrbice, Kváskovic a Hoslovic.

Z Kašperských Hor (28 km)

Z centra města, od Muzea Šumavy se vydejte vlevo po cyklotrase 1201, kolem bývalé štoly Kristýna ke křižovatce Pod Milovským vrchem, kde uhnete doleva na cyklotrasu 1142 směr Nicov a k naučné stezce Javorník. Na rozcestí Krankoty odbočte vpravo na cyklotrasu 1140 a dojeďte do obce Javorník. Zde na konci obce odbočte vpravo na cyklotrasu 1071 směr Bošice, Lhota nad Rohanovem, Rohanov, Peckov a Vacov. Ve Vacově vlevo po cyklotrase 1068 do Vrbice, Kváskovic a Hoslovic.