Červenec a srpen – Josef Skupa

(16. ledna 1892 Strakonice – 8. ledna 1957 Praha)

V letošním roce si připomínáme 125 let od narození a 60 let od úmrtí významného strakonického rodáka, který se zde ani nemusel narodit. Ano, hovoříme o Josefu Skupovi. Právě proto Muzeum středního Pootaví Strakonice připravilo v době letních prázdnin malou výstavu, jejíž hlavní náplní nebude představení života Josefa Skupy v Plzni a v Praze, ale především seznámení s jeho narozením a také životem v našem regionu. Víme totiž, že jeho mládí bylo silně spjato s jeho strýcem Antonínem Kubešem a základní školou v Mladějovicích. Navíc prozkoumáte i stopy, které jsou dodnes zanechány v našem regionu i v jeho rodném městě Strakonicích. To vše doplňují archivní materiály a sbírkové předměty našeho muzea. A jelikož je tvůrcem slavných postaviček, tak pro ty nejmenší je připraveno originální dioráma s jeho loutkami!

Předmět měsíce si můžete prohlédnout u pokladny muzea.