Výročí úmrtí Václava Hollara

V sobotu 25. 3. uplyne 340 let od úmrtí a v červenci 410. let od narození významného barokního rytce a kreslíře Václava Hollara.

Během svého života působil v Německu, Londýně či Antverpách a proslavil se tvorbou realistických leptů s motivy přírody, krajin, vedut, portrétů, zátiší, map, … Muzeum středního Pootaví má rovněž ve své sbírce pár jeho děl, ale my Vám ukážeme jeho nejznámější rytinu, kterou je Dobrá kočka, která nemlsá z roku 1646. Pokud by měl někdo zájem o jeho tvorbu, tak si ji bude moci prohlédnout na konci letošního roku, neboť Památník národního písemnictví připravuje výstavu s názvem Wenceslaus Hollar Bohemus – Řeč jehly a rydla (2. 11. 201731. 12. 2017), kde budou k vidění mnohá jeho díla.