Výročí Jarky Dvořáka Šumavského

V letošním roce uplyne 130 let od narození známého malíře Strakonic Jarky Dvořáka Šumavského. Našeho rodáka si Strakonické muzeum chce připomenout na zahájení sezony výtvarnou výstavou. Díky Dvořákovým litografiím a akvarelům nám alespoň ve výtvarném umění zůstala zachována stará, dávno zapomenutá, místa našeho města a výstava jistě bude důstojným doplňkem letošního 650. výročí získání městských práv.
Protože chceme přestavit dílo našeho rodáka v jeho komplexnosti, obracíme se na veřejnost a žádosti o případné zápůjčky na tuto výstavu. Snad všichni známe Dvořákovy litografie, ale on maloval i krajiny, kytice a portréty. I když muzejní sbírka není malá, přece jen všechny oblasti jeho tvorby nepostihuje.
Pokud nějaké dílo J. D. Šumavského vlastníte a chcete, aby bylo v letošním roce vystaveno, prosím kontaktujte naše muzeum, dr. Ivanu Říhovou na tel. 603 161 867, e-mail: ivana.rihova@muzeum-st.cz.