20. ročník Adventních trhů pod Rumpálem s bohatým programem, otevřením Bran pekelných a tradiční návštěvou sv. Mikuláše

Brány strakonického hradu se slavnostně otevřou v pátek 2. prosince v 15 hodin. Jako každý rok se hradní nádvoří zaplní řemeslníky a hudebníky ze širokého okolí. Chybět nebudou ani čerti a Mikuláš s dárky. Těšit se můžete na rukodělné výrobky z keramiky, drátu, dřeva, sušiny a dalších materiálů. Dále na šperky, svíčky, perníčky, punč, svařené víno, medovinu, pražené oříšky, klobásy, nakládané sýry, ovocné špízy nebo trdelník.

Pro letošní rok si Muzeum středního Pootaví Strakonice, jako pořadatel akce, připravilo i několik novinek. V průběhu vánočních trhů si můžete užít České vánoce – kreativní bižuterní dílnu, doplněnou ukázkami výroby vánočních ozdob, jablonecké bižuterie a prodejem. A v neděli od 10 hodin se společně s dětmi přijďte podívat, poprvé ve Strakonicích, na živý betlém se zvířátky – velbloudem, ovečkami, telátkem a oslíkem. A na jednom velbloudovi se děti na hradním nádvoří i projedou.

Atmosféru přicházejících Vánoc doladí osvětlená hradní věž Rumpál, vánoční stromeček, adventní věnec se schránkami na přáníčka dětí pro Ježíška, výstavy „Půjdem spolu do Betléma“ a „Andělské vábení“. Po celou dobu trhů budou znít hradem koledy a vánoční písně v podání místních pěveckých sborů a souborů.

Těšíme se na Vás.