Výstava malíře Větrovského

Už jen 9 dní můžete navštívit výstavu Vladimíra Větrovského Tančící s kamenem.

Autorovu první výstavu ve Strakonicích charakterizují litografie, obrazy a drobné plastiky plné hravosti a nadšení pro tvorbu.

Vladimír Větrovský je český malíř, grafik, autor prostorových objektů a soch, filmu a divadelních představení, patří k výrazným osobnostem koloristicko-expresivní linie české malby. Charakteristické pro jeho tvorbu je suverénní, energické, barevné gesto, vyjádřené jistými tahy. Malba má v jeho díle dominantní postavení. Východiskem pro jeho tvorbu je krajina a pozorování přírody. V obrazech vychází z reality, hledá motivy, elementy plné prostorových a barevných vztahů, klade vrstvy barev na sebe a jejich vzájemným prolínáním zceluje kompozici, vytváří prostor, který získává až abstraktní výraz. Výsledkem jsou díla, která poskytují divákovi dostatek pocitu volnosti k vlastním snům a představám.

Dílo Vladimíra Větrovského je zastoupeno v soukromých sbírkách v České republice, Francii, Německu, Norsku, Itálii, Švýcarsku, USA a Velké Británii. Kovová plastika Happy people je instalována ve Švýcarsku (Mollis) ve veřejném prostoru. Malíř žije a pracuje ve Jižní Francii a České republice.

Výstavu můžete navštívit do 3. května vždy út-pá 13-16 hod. a v sobotu a ve svátek 9-13 hod.

Vstupné dobrovolné.