Jiří Rejžek ve vstupní hale muzea

V nové sezóně muzeum pokračuje s představováním toho nejzajímavějšího ze svých sbírek v podobě předmětu měsíce. Začátek sezony ovlivnilo 100. výročí od narození jedné z nejvýraznější osobností strakonické výtvarné scény – malíře Jiřího Rejžka. Tento jedinečný malíř byl teprve před měsícem přijat na pomyslný olymp strakonického obyvatelstva a byl jmenován čestným občanem města. I muzeum se chceme podílet na oslavě tohoto svérázného, všestranně nadaného umělce, a proto uspořádalo malou výstavu ve vstupní hale muzea, kde představuje nejen jeho malířskou tvorbu z muzejních sbírek, ale poskládalo i pár střípků z jeho života a jeho působení ve městě Strakonice.

Jiří Rejžek byl nejen skvělý výtvarník, ale i nezapomenutelný pedagog. Přijďte si tedy i Vy, kteří jste ho znali nebo máte jen rádi obrazy zapomenutých Strakonic zavzpomínat na tohoto jedinečného člověka.