Sezona zahájena

V sobotu 30. března muzeum slavnostně otevřelo své brány veřejnosti. Na strakonickém hradě byly připraveny vernisáže dvou výstav Káva, kafe, kafíčko… a Po stopách archeologie. Samotné vernisáže navštívilo na 90 lidí. Mezi účastníky se objevili i parneři z bavorského spolku pro záchranu hradní zříceniny, Förderverein zur Erhaltung der Burgruine und Heimatpflege v Haibachu, s kterými muzeum spolupracuje na novém přeshraničním projektu jehož cílem je vybudování nového Muzea mlýnů právě v Haibachu - projekt „Muzeum mlýnů“ podpořeného z prostředků programu Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007—2013. Ze Strakonic se partneři odebrali navštívit taktéž Středověký vodní mlýn Hoslovice, kde byla připravena tradiční velikonoční akce, kterou za celý den navštívilo 530 návštěvníků.

Děkujeme všem za přijemně strávenou sobotu a doufáme, že se náš program líbil. Více v naší fotogalerii.