Nové fotografie pro muzeum

Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích získalo začátkem listopadu do svých sbírek zajímavý přírůstek z pozůstalosti paní Vlasty Mackové. Jedná se o album dobových fotografií mapujících úplný konec války a osvobození ve Strakonicích. Snímky zachycují situaci ve městě od 5. května 1945, příjezd Američanů dne 6. května, jejich pozdější společné setkání s ruskými vojáky, pohled na zajatecký tábor nedaleko strakonického nádraží, návštěvu prezidenta Beneše 16. června i uvítání generála Pattona 17. července. Kromě tohoto alba muzeum získalo i soubor fotografií zachycujících některé aktivity skautů ve Strakonicích a ve Volyni.

Na fotografii vidíte Strakonické muzikanty vítající v červnu 1945 prezidenta Beneše.