Nové školní výlety do Hoslovic

Muzeum v letošním rece přichází s novinkou v podobě školních výletů do Středověkého vodního mlýna v Hoslovicích. Unikátně zachovaný vodní mlýn na horní vodu se nachází 17 km od Strakonic ve směru na Volyni a Vimperk. Tuto jedinečnou národní kulturní památku tvoří 3 stavby – budova mlýna, stáj s roubeným chlévem a stodola s přístavkem. Objekty mají doškové střechy a jsou dobově vybaveny. V budově mlýna si lze prohlédnout dochované funkční mlecí zařízení, sýpku, roubenou světnici, obytnou světnici s pecí a kachlovým sporákem. V technických budovách jsou pak k vidění nejrůznější druhy zemědělského náčiní. Pro dokreslení atmosféry nechybí ani domácí zvířata. Návštěva mlýna přináší žákům autentický obraz života na mlýně. To podpoří i nově zbudovaná expozice Ze života šumavského Podlesí doplněná obrazovou prezentací. Pro větší pohodlí a komfort vzniklo v blízkosti mlýna i nové zázemí pro návštěvníky s informačním centrem, prodejem suvenýrů, občerstvením, WC a již zmíněná expozice.
Nové školní výlety do Hoslovic