Den řemesel

19. září se ve Vodním mlýně v Hoslovicích uskuteční další plánová akce Muzea středního Pootaví Strakonice – Den řemesel.

Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na ukázky nejrůznějších druhů řemesel. K vidění bude paličkování, dřevořezba, pletení košíků a ošatek z proutí a pedigu, výroba dřevěných koryt, šindelů a dřeváků, výroba soch pomocí motorové pily, výroba vinutých perel a práce kovářů. Zájemci si budou moci vyzkoušet točení keramiky na kruhu, tzv. kopačáku, ochutnají domácí pomazánky a samozřejmě čerstvě upečený chleba. Nakoupit si budou moci suchou vazbu, výrobky z pedigu, vinuté perly, medovinu, čaje, sušiny, oříšky a také ručně dlabané mísy a misky.

Celou akci navíc doplní ukázky zpracování ryb spojené s prodejem.

Zájemci mohou využít i jednotného vstupného a navštívit také Rodeo s programem, které přichystal Ranč Hoslovice od 10:00 do 19:00 hodin.

Během dne se uskuteční několik komentovaných prohlídek a do chodu bude spuštěno mlýnské kolo a mlecí zařízení.

Jako vždy je pro návštěvníky připraveno občerstvení a dovednostní aktivity a hry pro děti – hod míčkem, chůdy a honění káči. Navíc se mohou těšit na dílničku, kde se naučí zpracovávat vlnu.

Akce se koná za každého počasí a to od 10:00 do 16:00 hodin.

K dobré náladě zahraje dechová kapela Roštovanka.

Vstupné 50/25 Kč.

Vyřizuje: