Fraška o Dušanově duši

Muzeum středního Pootaví Strakonice uvede v rámci svého projektu Léta pod Rumpálem představení Divadla Spektákl Fraška o Dušanově duši.

Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami sedmi smrtelných hříchů. Zda svodům podlehne, se diváci dozvědí 12. 7. od 17:00 hodin na II. nádvoří strakonického hradu. Vstupné 80 Kč.

Fraška o Dušanově duši je autorskou inscenací Divadla Spektákl. Jedná se o letní divadelní open-air projekt, který je vhodný pro různé kulturní i společenské příležitosti. V roce 2014 byla Fraška součástí programu divadelního festivalu Zlatá koruna. V roce 2015 byla inscenace pozvána na několik významných festivalů a kulturních akcí (Festival Divadlo v Plzni, Mezinárodní divadelní festival evropských regionů v Hradci Králové, Open-air festival v La Fabrice a mnohé další).

Výchozím zdrojem byla pro inscenátory česká středověká fraška. Díky studiu starých a dávno zašlých textů nasbírali tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. Konečný tvar vznikl prostřednictvím herecké improvizace a rozehrávání situací. Hlavním scénickým prvkem je pravý vesnický žebřiňák.

Délka představení 65 minut.

Představení je vhodné pro děti i dospělé.

Režie Jan Holec, dramaturgie Kamila Krbcová, produkce Václav Hodonický, Šárka Mikesková.

Hrají:
Dušan Jáchym Kučera