Tisková konference na téma „Vodní mlýn Hoslovice, zážitek pro celou rodinu“

Muzeum středního Pootaví Strakonice uspořádalo 20. května v prostorách Informačního centra agentury CzechTourism na Staroměstském náměstí v Praze pravidelnou jarní tiskovou konferenci, tentokrát na téma „Vodní mlýn Hoslovice, zážitek pro celou rodinu“.

V letošním roce jsme si 1. března připomněli, že je to již 10 let, kdy zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo zakoupení této unikátní památky. Od té doby prošel mlýn rozsáhlou rekonstrukcí a začala se psát nová kapitola života na mlýně.

Přítomným novinářům představili zaměstnanci muzea, Ing. Ludmila Koštová, Mgr. Lucie Kupcová a Jaroslav Janout nejen historii mlýna a životní příběh rodiny Harantů, posledních mlynářů, ale především pestrou současnou nabídku. Ta slibuje zážitky pro malé i velké návštěvníky a jejich neobvyklé a nápadité formy zapojení do dění na mlýně. Účastníci konference se též zajímali o novinky letošní sezony. Nejvíce dotazů směřovalo k dětským aktivitám, pečení chleba a jeho ochutnávce a připomínání si tradic života na venkově.

Každý účastník konference obdržel volnou vstupenku na mlýn a strakonický hrad, aby se osobně mohl přesvědčit o kvalitě nabízených služeb muzea.

Tiskové konference se zúčastnilo 15 novinářů a zpravodajů z různých médií.

Děkujeme agentuře CzechTourism za poskytnutí prostor informačního centra a jeho vedoucímu Janu Kratochvílovi za vytvoření příjemného prostředí. Banner hoslovického mlýna zde zůstal jako pozvánka k jeho návštěvě.

Vyřizuje:
Mgr. Lucie Kupcová