Den otevřených dveří muzea

Muzeum středního Pootaví Strakonice se v pondělí 18. května opět připojí k mezinárodnímu dnu muzeí a oslaví tento svátek. Pro návštěvníky si připravilo volný vstup do všech objektů a doprovodný program.

Pro návštěvníky jsme připravili volný vstup do všech expozic, výstav, na vyhlídkovou věž Rumpál, do kapitulní síně a taktéž do vodního mlýna v Hoslovicích. Na jednotlivých místech je připraven i menší doprovodný program. Návštěvníci strakonického hradu se mohou těšit na několik komentovaných prohlídek hradním areálem a současnou výstavou Kapitoly z války. Perličkou bude výlet na židovský hřbitov. Pro ty, kteří se rozhodnou spíše pro vodní mlýn jsme připravili prohlídky mlýna s průvodcem, pouštění mlýnského kola a ochutnávku domácích utopenců. Je tedy z čeho vybírat.

Program Strakonice:
11:00 a 14:00 h Komentovaná prohlídka areálu strakonického hradu

13:00 a 15:00 h Komentovaná prohlídka výstavy Kapitoly z války

17:00 h Komentovaná prohlídka židovského hřbitova (sraz v 17 hodin u studny na II. nádvoří strakonického hradu)

Program Hoslovice:
9:00 – 16:00 h

- komentované prohlídky areálu

- pouštění mlýnského kola

- uvedení filmů o mlýně: O vodním mlýně v Hoslovicích (jeho historie

a rekonstrukce) a Vzpomínky pamětníků k mlýnům a mlynářství

strakonického regionu

Těšíme se na viděnou.