Vyhánění dobytka na pastvu

8. 5. si Muzeum středního Pootaví Strakonice ve spolupráci s hoslovickým rančem připravilo od 10:00 do 16:00 hodin akci Vyhánění dobytka na pastvu. Akce se uskuteční, jak v areálu vodního mlýna, tak na hoslovickém ranči a obě organizace si pro návštěvníky připravili nabídku společného vstupného.

Program:

Vodní mlýn Hoslovice
Muzeum pro návštěvníky připravilo ukázky zpracování mléka a vlny. Můžou se těšit na odstřeďování mléka, vrcení másla a ochutnávky domácích pomazánek. Dále ukázky spřádání vlny na kolovratu a vřetýnku. Pro děti je připravena dílnička plstění, kde si budou moci vyrobit plstěné zvířátko. V další dílničce si vyrobí ovečku z vatových tyčinek, omalují sádrový odlitek nebo si nabarví látkové zvířátko. Nebudou chybět venkovské hry a dřevěný model kozy.

Akci opět vyplní i komentované prohlídky, spouštění mlýnského kola a tradiční pečení chleba.

Vstupné 50/25 Kč

Ranč Hoslovice
10:00 h zahájení, žehnání stádům
10:30 h vyhnání dobytka na pastvu
11:00 a 14:00 h Show Josefa Pelce z Pullman City
V průběhu dne se návštěvníci mohou těšit i na vystoupení Jezdeckého klubu Hoslovice, ukázky práce cowboys – pravých kovbojů a školu házení lasem.

Vstupné 60/30 Kč

Možnost zakoupení společného vstupného na mlýn a Ranč za 90/40 Kč, děti do 6 let zdarma.

Vyřizuje:
Mgr. Lucie Kupcová