01/2015 – Italské slunce ve strakonické galerii

Italské slunce ve strakonické Zámecké galerii

Muzeum středního Pootaví Strakonice otevírá svou první výstavu v novém roce. Pro návštěvníky si připravilo výstavu uměleckých děl, které spojuje jeden námět. A to italské Benátky.

Výstava Světlo Benátek – Radek Hejtmánek a mistři ze sbírky Muzea středního Pootaví bude otevřena v Zámecké galerii od 15. 1. do 28. 2., vždy v út – pá 13:00 – 16:00, so a svátky 9:00 – 12:00.

Vernisáž 15. 1. od 16 hodin.

Začátek nové sezóny v Zámecké galerii je tradičně vyhrazen výstavám nabízejícím návštěvníkům jedinečnou možnost nahlédnout do našich sbírek. Po předchozí sérii třech výstav s názvy Kouzlo i jednotlivé výtvarné techniky, jsme se pro letošek rozhodli pojmout výstavu trochu jinak.

Kdo by si v zimě nepřál nechat se prohřát italským sluncem a ještě přímo v malebných Benátkách.
Ty byly a stále jsou neutuchajícím zdrojem inspirace pro mnohé malíře, fotografy a umělce všeho druhu. V naší sbírce jsou to převážně grafiky od J. A. Alexe nebo J. Zamponiho Stretti. A přímo
ve Strakonicích působí mladý výtvarník, který podlehl kouzlu Benátek a zachycuje jeho mihotavé světlo na svých plátnech. Je jím Radek Hejtmánek. Narodil se 10. 5. 1974 ve Strakonicích. Od dětství rozvíjel svůj malířský talent, později studoval jazzovou kytaru na Pražské Taneční konzervatoři
a od roku 2006 je členem volného sdružení Jihočeských výtvarníků.

Výstavu uspořádalo Muzeum středního Pootaví ve spolupráci s cestovní kanceláří Ciao.

Kurátor výstavy:
Bc. Eliška Švecová