Advent se blíží

Ve dnech 28. až 30. 11. se na strakonickém hradě uskuteční tradiční Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem, které pro návštěvníky připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Strakonice.

Organizátoři pro návštěvníky opět připravili tržiště s pestrým sortimentem řemeslných výrobků, jako jsou adventní věnce, vánoční ozdoby, betlémy, jmelí, svíčky, perníčky a další vánoční zboží. Dále kované a vyřezávané předměty, šperky z různých materiálů, keramiku, koření, ubrouskovou techniku decoupage, sušenou vazbu, drátkování, ručně vyráběný textil atd. Nebude chybět ani tradiční medovina, punč, trdelník, pražené mandle a oříšky, klobásy, nakládané sýry, bramboráky, koblížky, ovocné špízy či staročeská kuchyně. Novinkami pro letošní rok jsou sádrové dekorace, bylinné směsi, přírodní kosmetika a háčkované čepice, čelenky a bižuterie.

Z kulturního programu si vyberou malí i velcí. Doporučujeme například páteční vernisáž reprodukcí děl malíře Josefa Lady, sobotní Luciferovu soutěž o nejlepší masku čerta, otevření bran pekelných a tvůrčí dílnu nejen pro děti. V neděli loutkové pohádky, Babský sbor z Poříčí a design workshop v Jedárně. Konkrétní program naleznete na webových stránkách muzea a plakátech.

V rámci trhů mohou zájemci navštívit i dvě vánoční výstavy strakonického muzea. Chuť a vůně Vánoc v kapitulní síni představuje vánoční pokrmy a výstava Se značkou Škoda aneb od čokolády k mini modelu v Zámecké galerii sběratelské kolekce modelů autíček, autíčkových obalů a obalů od čokolád.

Slavnostní zahájení trhů v pátek v 15:30 bude patřit trubačům ZUŠ Strakonice a ukončení je plánováno v neděli ve 14 hodin. Na trhy naváže Slavnostní zahájení Adventu města Strakonice na Velkém náměstí.

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že se společně naladíme na přicházející svátky klidu a míru.

Vyřizuje: Mgr. Lucie Kupcová
vedoucí oddělení programu a propagace
Tel.: 380 422 607/734 123 299; email: lucie.kupcova@muzeum-st.cz
Strakonice 19. 11. 2014