Vánoční výstava Spolku přátel muzea

Se značkou „Škoda“ aneb od čokolády k mini modelu

Muzeum středního Pootaví Strakonice připravilo v Zámecké galerii zajímavou vánoční výstavu -Se značkou „Škoda“ aneb od čokolády k mini modelu. Tentokráte na téma dětských splněných přání. Představí totiž sběratelskou kolekci modelů autíček pana Pavla Malého a kolekci obalů od čokolád paní Ludmily Urbanové a Veroniky Komínkové.

Mezi modely pana Malého si budou moci návštěvníci prohlédnout nejen osobní automobily, ale například i policejní auta. Nejstarší bude model značky Laurin a Klement z roku 1905.

V případě vystavených obalů od čokolád lze objevit například původní designy oblíbených značek jako je Milka, Kofila apod.

Sbírka paní Komínkové obsahuje na 6000 kusů obalů a pro návštěvníky tematicky vybrala například i obaly s obrázkem škodovky.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 11. listopadu od 16 hodin v Zámecké galerii.

Výstava zde bude k vidění do 20. prosince vždy út-pá 13-16, sobota a svátky 9-12.

Vstupné dobrovolné.

Kurátor výstavy: