Ukončení sezony v Hoslovicích

Muzeum středního Pootaví Strakonice uzavře sezonu ve Vodním mlýně v Hoslovicích 31. 10. K zakončení si však připravilo i poslední akci a to na sobotu 25. 10. a hlavním námětem budou ukázky přípravy zabijačkových dobrot.

Od 10 do 16 hodin návštěvníci uvidí, jak se připravují jitrnice, jelita, domácí tlačenka, škvarky, ovar či zabitá polévka. Samozřejmě vše budou moci také ochutnat či vybrané pochoutky i zakoupit u paní Votíkové v místím stánku. K těmto dobrůtkám patří i čerstvý domácí chléb, který opět upečou pekařky strakonické pekárny. Nebude chybět ani muzika. K dobré náladě zahraje dechová kapela Roštovanka a ve 13 a 15 hodin vystoupí i folklorní soubor Osminka z Prahy s „Mlynářským“ pásmem.

Pro děti bude opět připravena dílnička a při dobrém počasí i tradiční dětské venkovní hry. Pan Rouha naposledy uplete košík z proutí a paní Vlažná ošatku z pedigu.

Akce se uskuteční za každého počasí a doplní ji prodej sušin, čajů, medoviny, vinutých perel a zabijačkových pochoutek.

Připraveny jsou opět i komentované prohlídky areálu, a pokud to počasí dovolí i spouštění mlýnského kola.

Vodní mlýn Hoslovice

10:00 – 16:00 hod.

Vstupné 50/25 Kč

Vyřizuje: Mgr. Lucie Kupcová