Den dřeva

20. září se ve Vodním mlýně v Hoslovicích od 10 do 16 hodin uskuteční řemeslná akce Den dřeva.

Návštěvníci se mohou těšit na nejrůznější řemesla zpracovávající dřevo. K vidění bude dřevořezba, pletení košíků z proutí a pedigu, soustružení dřeva, výroba koryt, dřeváků, šindelů, otesávání trámů apod.

Novinkou budou ukázky práce dřevosochaře, který vytvoří sochu pomocí motorové pily a dláta.

K nákupu budou dřevěné hračky, věnce zdobené dřevěnými hoblinami, domácí marmelády, vinuté perle, čaje a medovina, sušené květiny, předměty z pedigu, ze dřeva a mnoho dalšího.

Akci doplní poznávání nejrůznějších druhů dřev, zábava pro děti, pečení chleba, česnekových placek a houstiček. A velkým zpestřením budou i ukázky zpracování ryb a ochutnávky rybích produktů.

Dále vystoupí Loutkový soubor Nitka Písek. V 11:00 hodin s pohádkou Začarovaný mlýn a ve 13:00 hodin s pohádkou Nahluchlá stařena.

Akce je zařazena do projektu „Muzeum mlýnů“ podpořeného z prostředků programu Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007—2013 a zúčastní se jí též náš bavorský partner Spolek pro obnovu hradní zříceniny v Haibachu (Förderverein zur Erhaltung der Burgruine und Heimatpflege).

Občerstvení zajištěno.

Akce se koná za každého počasí.

Vstupné zdarma.

Mgr. Kupcová Lucie

vedoucí oddělení programu a propagace

e-mail: lucie.kupcova@muzeum-st.cz