Hoslovická Domácnost paní mlynářky

Muzeum středního Pootaví Strakonice připravilo na 9. srpna oblíbenou řemeslnou akci ve vodním mlýně v Hoslovicích Domácnost paní mlynářky.

K vidění budou nejrůznější řemesla spojená s chodem mlýna a životem na vesnici. Během dne se návštěvníci mohou těšit na ukázky pletení košíků z proutí a pedigu, naklepávání kosy, mlácení obilí cepy a na mlátičce, vázání povřísel, vrcení másla, odstřeďování mléka, ukázky decoupage, spřádání na kolovratu a malém vřetýnku, praní prádla na valše v neckách, paličkování, drátkování, háčkování, pletení, patchwork a další.

Nebudou chybět ani ochutnávky domácích tvarohových pomazánek, domácího másla a dalších tradičních dobrot.

Dále je připraven kvíz v poznávání obilovin a tradiční vesnické hry a aktivity pro děti (chůdy, dojení modelu kozy, házení míčků apod.).

Akce se uskuteční za každého počasí a doplní ji prodej sušin, čajů, medoviny, domácích zavařenin, sušených dekorací, proutí, pedigu a komentované prohlídky areálu včetně spouštění mlýnského kola.

Občerstvení zajištěno.

10:00 – 17:00 hod.

Vstupné 50/25 Kč

Vyřizuje: Mgr. Lucie Kupcová