Keramický den v Hoslovicích

Letošní novinkou ve vodním mlýně v Hoslovicích bude Keramický den, který si připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice již tuto sobotu 21. června od 10 do 17 hodin.

Velcí i malí návštěvníci si budou moci pod vedením keramiků vyzkoušet točit keramiku na kruhu a to šlapacím i elektrickém. Nejmenší návštěvníci si budou moci vyrobit a vybarvit keramické zápichy z na vzduchu tvrdnoucí hmoty či si vymodelovat figurky.

Akce je zařazena do projektu „Muzeum mlýnů“ podpořeného z prostředků programu Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007—2013 a zúčastní se jí též náš bavorský partner Spolek pro obnovu hradní zříceniny v Haibachu (Förderverein zur Erhaltung der Burgruine und Heimatpflege), jehož řemeslník návštěvníků předvede výrobu hliněných sošek.

Krom ukázek výroby keramiky si budou moci zájemci zakoupit produkty z keramiky – hrnky, figurky, obrázky a mnoho dalšího. Nebude chybět ani pečení chleba a dalamánků, komentované prohlídky, spouštění mlýnského kola a oblíbené hry pro děti, včetně malování na obličej.

Občerstvení zajištěno.

Akce se koná za každého počasí.

Vstup zdarma.

Vyřizuje: Mgr. Lucie Kupcová

vedoucí oddělení programu a propagace

Tel.: 380 422 607; email: lucie.kupcova@muzeum-st.cz