Jihočeský krajinář slaví 80 let

6. května odstartovala v Zámecké galerii strakonického hradu výstava jihočeského krajináře Jana Čížka s názvem „Pastely z Milešovky“. Muzeum středního Pootaví připravilo výběr z díla k malířovu významnému životnímu jubileu.

Jan Čížek

Jan Čížek letos oslaví 80 let. Narodil se 15. 3. 1934 ve Vídni. V roce 1937 přesídlil do Lhoty Střelskohoštické, kde rodiče zakoupili zemědělskou usedlost. Tam žije i tvoří dosud. Vystudoval reálné gymnázium ve Strakonicích, vysokou školu ukončil na ČVUT v Praze jako elektrotechnický inženýr. Uměleckou dráhu započal roku1972, kdy se stal soukromým žákem akad. malíře Jiřího Rejžka, obor krajinář. Je členem Unie výtvarných umělců ČR. Byl účastníkem všech malířských sympózií pořádaných Národním parkem Šumava.

Výstava bude k vidění do 31. 5., vždy út-pá 13:00-16:00 hod. a v sobotu a svátky 9:00-12:00 hod.

Vstupné dobrovolné.

Kurátorka výstavy: