Den otevřených dveří v muzeu

Volný vstup do muzea a vodního mlýna.

18. 5.

9:00-16:00 hod.

Čeká Vás volný vstup do všech expozic a výstav Muzea středního Pootaví a na vyhlídkovou věž Rumpál.
V 11:00 a 13:00 hodin se můžete zúčastnit venkovní prohlídky strakonického hradu s průvodcem a v 14:30 hod. na komentovanou prohlídku výstavy 120 let muzea.

V Hoslovicích si můžete zdarma prohlédnout celý areál s průvodcem, několikrát bude spuštěno i mlýnské kolo a mlecí zařízení. Na místě jsou pro Vás nachystány ukázky paličkování, prodej sušin, čajů, medoviny a jedno malé překvapení. :D

Součástí programu v Hoslovicách bude také ve 13:00 hodin prezentace knihy Jakub Bursa a jihočeská venkovská architektura za účasti spoluautorů Ondřeje Fibicha a Ivany Řandové, kteří se přípravě této objevné publikace věnovali deset let. Publikaci bude možno zakoupit i s podpisy.